1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Adsense Reklam Dengesi Kullanımdan Kaldırılıyor

Adsense Reklam Dengesi Kullanımdan Kaldırılıyor
+ - 0

 Google Adsense Reklam dengesi özelliği kullanımdan kaldırılıyor

Google Adsense Reklam Ekibinin yaptığı açıklama ile, Reklam dengesi özelliği, Yayıncılardan gelen geri bildirimlere dayanarak reklam dengesi özelliğini kullanımdan kaldırmaya karar verdi.

Reklam dengesi özelliğini 10/06/2020 tarihinde AdSense hesabınızdan kaldırılacak. Şu anda herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor.
Reklam sunma
Reklam dengesini devre dışı bıraktığımızda, reklam dengesiyle hariç tuttuğumuz reklamlara izin verileceği için sitelerinizde daha fazla reklam gösterilmeye başlanır. Bu durum, reklam dengesi doluluk oranını %100’e ayarlamakla aynıdır. Şu anda %100’den düşük bir doluluk oranı ayarınız varsa sitelerinizde daha fazla reklam gösterilmeye başlanır.
Kazançlarınız
Bu değişikliğin kazançlarınız üzerinde hiçbir etkisinin olmaması veya olumlu bir etkisinin olması beklenmektedir. Genel BGBG veya gösterimlerinizde bir değişiklik görebilirsiniz.
Reklam dengesi denemeleri
Tamamlanan veya devam etmekte olan tüm reklam dengesi denemeleriyle birlikte reklam dengesi denemesi seçeneği de 10/06/2020 tarihinde kullanımdan kaldırılacaktır. Bu tarihe kadar önceki denemelerinizin verilerini indirebilirsiniz.

Reklam dengesi denemesini bulun

  1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Optimizasyon > Denemeler‘i tıklayın.
  3. Reklam dengesi‘ni tıklayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap