Adsense Ödemelerini Yapılandırma
 1. Anasayfa
 2. Adsense

Adsense Ödemelerini Yapılandırma

0

Google Adsense, Blogger reklamcılık ağının vazgeçilmeyen alt yapısından biridir. Yeni açtığınız blog ile yazılarınızı yazmaya başlayıp, temanızı olgunlaştırdıysanız ; Kazançlar sekmesinde, Adsense hesabına kayıt işlemlerinizi başlatarak blogunuz da reklamların çıkmasını sağlayabilirsiniz.  Blog yazılarınızla eş zamanda çalışan reklamlara tıklandığında belirli süre içinde kazanç sağlamaya başlarsınız. Belirlediğiniz limite ulaştığınızda, Adsense hesap bilgilerinizde ödeme yapabilmesi için, size uyarı niteliğinde bir mesaj bırakır.
Bırakılan bu mesaj hesap bilgilerinizi yapılandırmanız içindir.

google-adsense-ayarlar

Adsense’nin size ödeme yapabilmesi için hesabınızı nasıl yapılandıracaksınız ;

1. Blog’unuza giriş yapın
2. Blog panelinde Kazançlar sekmesini açın. Adsense tarafından sizi uyaran bir yazı metni göreceksiniz.
3. Kumanda panelini görüntüle, tıklayın. Adsense sitesine yönleneceksiniz.
4. Sitede Hesap ayarları → Ödeme ayarları sekmesine gelin
5. Ödeme yöntemini düzenle tıklayın → Sizi şöyle bir pencere karşılacak ;
Ödeme ayarları → Ödeme türünü seçin. Bu pencerede EFT ile ödeme almak istiyorsanız herhangi bir değişim yapmadan devam et sekmesi ile ilerleyin,
6. Banka hesap bilgileri karşınıza çıkacak. Ödemenin yapılmasını istediğiniz bankanızın bilgilerini gireceksiniz.
Adsense, Banka hesap bilgileriniz,

Hesap sahibi adı : Otomatik gelir
Hesap takma adı : Daha önceden bir ad belitti iseniz yazın. Yada farklı bir isim yazın ve bir yere not alın. örnek : Blog adını yazın.
Banka : İşlem yaptığınız banka adını bulun
Şube : İşlem yaptığınız şube adını seçiniz.Merkez yada sanayi şb. olabilir.
İban no : Bankanızdan gelen ekstradan bulabilirsiniz.
BIC : Uluslar arası ticari işlemlerde kullanılan ifadedir. Google Adsense için BIC Kodları Listesine verdiğim linkten ulaşabilirsiniz. Tüm yazılanları doldurduktan sonra devam et sekmesine tıklayın.
7. Adsense banka ödeme bilgileri gönderildi bilgisi karşınıza çıkacak.
Banka hesap bilgilerinizin gönderildiği ve hesap bilgilerinizi gösteren ekranla karşılaşacaksınız.
7. Hesabınıza Google Adsense tarafından küçük miktarda bir para yatırılacak. Bu işlem hesapla sizin aranızda bir oto kontrol sağlamaktadır.
8. Yatırılan miktarı aldıktan sonra banka hesabınızı doğrulamanız için yapılması gerekenler alt sekmede mevcuttur. Bu talimatları uyguladığınızda toplam almanız gereken para hesabınıza gönderilecekdir.
9. Hesap işlemlerinde hata yaparsanız, işlemi tekrar uygulayabilirsiniz. Hatasız bir işlen yapmak için yazdıklarınızı kontrol etmenizde fayda var.
10. Online bankacılık hesabı kullanıyorsanız, hesabınızı kontrol edin ve miktarı onay kutusuna girerek belirtin.
11. Hesap işlemlerinin her ayın 15 inden önce bitirilmesi gerektiğini unutmayın.Bu tarihi geçirdiğinizde, hesabınız bir sonraki aya devreder.

Banka, EFT işlemlerinde ücret kesilmediğini biliyorum. Ancak kesin sonuç işlem anında belli olacaktır. Google Adsense’nin önerisi, para havale işlemlerinde EFT sistemlerinin kullanılmasıdır. Nedeni hızlı ve ücretsiz para transferinin sağlanmasıdır.Çekle ödeme seçerseniz 24 $ lık bir kesintinin yapılabileceğini hatırlatmak isterim.
Google Adsense hakkında güncel haberler için, Guney59 Paylaşım ve AdnanGüney Blog veya web sitemi takip ederek, Blog ve web site ile ilgili her türlü sorularınızı yorum penceresinden sorabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir