1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Adsense En Başarılı Reklam Biçimleri

Adsense En Başarılı Reklam Biçimleri
0

Google Adsense, İki aşamalı onay sürecini geçti iseniz reklam performansınızı optimize etmeye başlayabilirsiniz. Geniş reklam boyutları, uzun reklam gösterim okuma birliğinin kolay olması açısından en iyi performans gösteren seçenektir. Blog okuyucularınız içerikleri bölüm şeklinde, yani birkaç kelime ve satır olarak algılama özelliğine sahiptirler. İnsanların bu okuma özelliği dar reklamlardan ziyada geniş reklamlara ilk bakışta gördüğünü anlama ve okuma açısından büyük önem taşır. (Görseli rahat görme ve metinleri okuma)

adsense-reklam-bicimleri

Blog’unuz da reklam biçimlemesi olarak bilinen geniş reklam boyutları doğru yere konulduğun da tıklanma oranınız artacağından, kazançlarınız da ona paralel olarak artacaktır.

Adsense reklam gösterimi ve tıklanma oranının arması konusunda, Dünya genelinde yaptığı araştırma sonucunu şu reklam boyutları ile önermekte.

En İyi sonuç veren reklam boyutları :

→ 336×280 Büyük Dikdörtgen,
→ 300×250 Orta Boy Dikdörtgen,
→ 728×90 Leaderboard
→ 160×600 Geniş Dikey

Yukarıda anlatılan reklam boyutları en iyi performans olmasına rağmen, blog tasarımı, sayfa görsellerinde değişimlerden dolayı en uygun reklam boyutunu sizin belirlemeniz gerekir. Bu şu anlama gelmektedir. Kullanmakta olduğunuz tema tasarımının sidebar genişliği, sayfa genişliği, yazı satır genişliklerini ayarlama şansınız varsa sorun yoktur.

Ancak Blog dışı bir tema tasarımı kullanıyor iseniz. Genişlik ayarlarını yapamıyor olabilirsiniz. Günümüzde hazır olarak kullanıma sunulan tema şablonlarının çoğunda genişlik ayarlarının yapılamadığını biliyoruz. Örnek olarak header başlık kısmında size verilen belirli bir ölçü dışına çıkma şansınız yoktur.

Bu örnek ile resim ve reklam boyutunu aşağıda görüyorsunuz. (468×60) Banner yazan kısma reklam kodunu farklı koyma şansınız yoktur.

banner-reklam-ornegi

İki ad yan yana reklam koymaktansa önerilen ebatlardaki bir geniş reklam koymak en iyi seçenektir. Ayrıca ;

Reklam boyutları hakkında geniş bilgi edinebilir,

YouTube Türkçe dil çeviri butonu nasıl kullanılır hakkındaki yazıları da okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap