1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Adsense Blog En Başarılı Reklam Boyutları


0

 

Blogger blog, site ana sayfa ve içeriklerde kullanılan reklam gösterimlerinden daha iyi performans almanızı sağlayan genel kurallar mevcuttur. Genel kuralları incelediğimizde, daha kolay okunabilirlik sağlamak için geniş reklam ve uzun reklam boyutları en iyi performans gösteren kullanımlar olarak karşımıza çıktığını göreceksiniz. Blog okuyucuları sitede ki bilgileri bloglar halinde algılar. Bloglar olarak algılama,bilgilerin birkaç kez bakılması sırasında birkaç kelime olarak algılama anlamına gelmektedir.  

Kullanıcılar içeriklerinizi birkaç kelime okuyarak satır atlayıp diğer satırlara geçmesi ve tekrar satır başına dönmesi döngüsü, dar küçük reklamların aksine geniş reklam boyutları, kullanıcıların bir bakışta daha fazla metni rahat bir şekilde okumasına olanak sağlar. 

adsense-reklam-ebatlari

 Bu işlem sonucu reklamlar, çok daha net görülmesini ve okunmasını yardımcı olur. Reklam konumunuzu geniş reklam boyutları ile düzenleme yaptığınız da kazançlarınız önemli ölçüde artabilir. Adsense reklam konusunda çok gelişmiş Dünya markaları arasında yer alan bir Google ürünüdür. Reklam istatistikleri sonucu, en iyi sonuçlar aşağıda sıralanmıştır.  

En iyi sonuç veren reklam boyutları ;

 1. 336×280 Büyük Dikdörtgen,
2. 300×250 Orta Boy Dikdörtgen,
3. 728×90 Leaderboard
4. 160×600 Geniş Dikey 
Yukarıda sıralanan reklam boyutları en iyi performansı gösterse de farklı sayfa türleri ve ayarları kullanıldığından en uygun olan boyutu seçmeniz gerektiğini unutmayın.  Google Adsense içerik polikaları gereği 3 ad. reklama izin vermektedir.

Sayfalarınız için, reklam boyutlarıyla ilgili daha fazla bilgi için reklam boyutlarına ilişkin kılavuz listesini inceleyerek geniş bilgi alabilirsiniz. Bir tane önerilen reklam birimi eklemek, iki tane yan yana küçük reklam birimi eklemekten daha iyidir.

Reklam boyutlarına ilişkin kılavuz

En yüksek performansı gösteren reklam boyutları
Desteklenen diğer reklam boyutları
Aşağıdaki video, yüksek performans gösteren reklam birimlerine nasıl geçiş yapabileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap