AdSense  alternatifi arayanlara
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense

AdSense alternatifi arayanlara

0

AdSense kuralları katı geliyorsa

AdSense kuralları katı geliyorsa

Google AdSense, web sitenizden para kazanmak için en iyi yollardan bir tanesi. Bu yüzden ilk bakışta alternatif arayışı gereksiz gibi görünebilir. Ancak bazı durumlarda sitenizde AdSense ile birlikte ikinci bir reklam hizmetine daha yer vermek isteyebilirsiniz.

İnternette yapılan araştırmalar, alternatiflerinin AdSense’e yetişmediğini hatta yaklaşmadığını söylüyor. Bu yüzden alternatiflerden AdSense seviyesinde gelir elde etmeyi beklemeyin.

Neden AdSense Alternatifi?


AdSense’in (genellikle atlanan, sıkı) kullanım koşullarına göre reklamları sabitlemenize, yani sayfayı kaydırdığınızda sabit kalan reklamlara izin verilmiyor. Bu kuralı çiğner ve statik reklamlar gösterirseniz, AdSense hesabınızın kapatılmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Statik reklamlar, büyük sitelerde gösterilebiliyor; ancak bunun için büyük bir site olmanız ve AdSense’den izin almanız gerekiyor.

AdSense kullanım koşulları, aynı anda başka bir reklam ağından faydalanmanıza karışmıyor. Bu durumda farklı bir hizmetten faydalanıp, sabit reklam da gösterebiliyorsunuz.

Öneri: Adversal

AdSense alternatiflerinin bazı dezavantajları var; bunları atlattığınız sürece sorun yok. Adversal’in en önemli dezavantajı, PayPal hesabına ödeme yapması. PayPal Türkiye’de kapalı olduğundan, bu yolla ödeme almanız pek mümkün değil gibi görünüyor. Banka havalesi alabiliyorsunuz ancak bu sırada gelirinizin büyük kısmını transfer ücretine bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

Siteniz, aylık 50.000 sayfa gösterimini aşıyorsa Adversal hesabı için başvurunuzu yapabilirsiniz. Siteniz sadece Türkçe ise beklentinizi yüksek tutmayın, ancak İngilizce içerikte AdSense’e yaklaşmasa da, hosting ücretlerinizi karşılayacak kadar para kazanabiliyorsunuz.

Yeni alternatif: Ezoic

AdSense’e iyi bir alternatif, reklam konumlarını otomatik olarak belirleyen Ezoic olarak karşımıza çıkıyor. Ezoic’i sitenizle bütünleştirdikten sonra reklamların görüneceği potansiyel tüm alanları belirlemeniz gerekiyor. Bunun ardından sistem, reklamları bu alanların hangilerinde göstereceğini, yapay zeka yardımıyla kendi belirliyor. Sistemin kendini optimize etmesi birkaç hafta sürebiliyor, ancak sonunda normalde AdSense’te kazandığınızdan daha fazlasını kazanmanız oldukça muhtemel.

Ezoic’in belki en önemli dezavantajı, DNS seviyesinde entegrasyona ihtiyaç duyması. Bu, kontrolü elinizden kaçırıyormuş hissi verebilir ancak herhangi bir sözleşme yapmadığınızı ve dilediğiniz zaman vazgeçeceğinizi belirteyim.  Entegrasyon işleminde Ezoic temsilcisi, size adım adım yardımcı oluyor. Tabi bu noktada İngilizce bilmeniz veya bilen birinden yardım almanız gerekecek.
Ödemeleri Payoneer üzerinden gerçekleştiriyor.

AdSense alternatifi olarak başka önerileriniz varsa, yorumlarda deneyimlerinizle beraber paylaşabilirsiniz!

Kaynak: https://www.chip.com.tr/blog/zeynelozturk/adsensee-alternatif-arayanlara_9483.html

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap