Adobe Flash Tarayıcıda Nasıl Devre dışı Bırakılır

Web tarayıcı eklentilerinden biri olan Adobe Flash’ın yazılım hatası yüzünden çerezler yardımı ile bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığı söylentileri üzerine bazı tarayıcılardan kaldırılıyor. Adobe Flash ile ilgili çıkan haberlerden sizde rahatsız oluyor ve bu eklentiyi kaldırmayı düşünenlerden biri iseniz Adobe Flash eklentisini tarayıcınızdan nasıl kaldırılacağı hakkındaki makaleyi okuyarak Adobe Flash eklentisini tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz. Ancak, Adobe Flash birçok medya aracını çalıştıran bir uygulama olduğunu, 18. sürüm güncellemesi ile bu açığın giderildiğinin açıklandığını hatırlatmak isterim. Adobe Flash sürümünden rahatsızsanız Adobe Flash’ın nasıl kaldırılacağını aşağıda takip edebilirsiniz.

Chrome tarayıcıdan Adobe Flash kaldırma :

Chrome tarayıcınızda yeni bir sekme açın “ chrome://plugins/ “ bağlantısını tarayıcı penceresine yapıştırın. Eklentiler ismi ile açılan sayfada, Adobe Flash Player – Sürüm: 18.0.0.209 ismini bularak alt kısımdaki Devre dışı bırak linkine tıklayabilir veya onayı kaldırabilirsiniz.

Firefox tarayıcıdan Adobe Flash kaldırma :

Firefox, Eklentiler listesini açmak için tarayıcınızın Araçlar menüsünden ” Eklentiler ” i seçin. Açılan pencerede, Shockwave Flash bulun, ve etkisizleştirin. Eklentiyi kullanmanız gerektiğinde etkinleştirebilir veya Etkinleştirmek için sor seçeneğini seçebilirsiniz.

Internet Explorer tarayıcıdan Adobe Flash kaldırma :

Internet Explorer, tarayıcınızın ana ayarlar menüsünden ” Eklentileri yönet ” seçeneğini seçin. ” Shockwave Flash Object ” seçin veya devre dışı bırakın.

Safari tarayıcıdan Adobe Flash kaldırma :

Safari tarayıcı kullanmadım. Ancak bu tarayıcı için edindiğim bilgiler doğrultusunda, Safari menüsü altında Tercihler sekmesini açarak güvenliği seçin. Internet eklentileri seçeneğinde ” Web sitesi ayarları seçenekleri ” seçeneğini seçin. Sol taraftaki menüden Adobe Flash Player‘ı seçin ve sağdaki açılır menüden ” blok ” seçeneğini seçin. Flash kullanmanız gerekiyorsa Flash’ı etkinleştirmek için ” Sor ” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Tumblr Bloguna Alexa trafik kodunu ekle Videolu Anlatım

Internet Download Manager Try v6.23-Ücretsiz Türkçe İndir