1. Ana Sayfa
 2. Eklentiler

Addtoany Sola ve Sağa Eklenebilir Dikey Yüzer Paylaşım Eklentisi


+ - 0

Addtoany Share sosyal paylaşım eklentilerinden, dikey konumlu yüzer başlık sosyal paylaşım butonları ile tasarlanmış hem sol hemde sağ tarafa yaslanabilen bir makale paylaşım (Share) eklentisidir. Okuyucu kitlenizin beğendiği Blog makalelerinizi kolaylıkla sosyal paylaşım sitelerine gönderebilmesini sağlayacak kurulumu kolay bir eklenti. Addtoany Share sosyal paylaşım eklentisini blog’unuza gadged olarak ekleyebilir, paylaşım icon’larını küçültüp büyütebilirsiniz. Eklenti üzerinde yapabilecekleriniz bunlar ile sınırlı değildir. Dilerseniz herhangi bir sitenin icon’unu ekleyebilir, blog ana sayfasın da iken dikey uzunluk bölümünde üst orta ve alt kısımda görülmesini sağlayabilirsiniz.

Addtoany Sola ve Sağa Eklenebilir Dikey Yüzer Paylaşım Eklentisi

Addtoany Share Dikey Yüzer Paylaşım Butonu eklemenin avantajı nedir?

1. Addtoany Share dikey yüzer paylaşım buton eklentisi blog ana sayfasında her makale altında olmayacağından blog’unuzun açılış yükünü azaltarak daha hızlı açılmasını sağlar.
2. Ana sayfanızda 7 ad. makalenizin olduğunu düşünürseniz her makale altında bulunan JavaScript ve Html kodları tarayıcı tarafından defalarca okunması demektir. Bunun sonucu blog açılış hızı yavaşlayacaktır.
3. Mevcut Ana sayfa açılış hızınızı PageSpeed Insights Test Aracı ile kontrol edebilirsiniz.

4. İçeriğiniz, Devamını Oku butonu sonrası okunmaya başlandığında paylaşım aracı görevini yapacaktır. Bu konuda sizinde farklı düşünceleriniz varsa bizle paylaşın..

Addtoany Share Dikey Yüzer Paylaşım Buton Kodlarının kullanımı:

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Sırası ile, YerleşimGadged ekleHTML/JavaScript Gadged’i açın ve aşağıda verilen kodları eksiksiz ekleyin.

<div class="a2a_kit a2a_kit_size_32 a2a_floating_style a2a_vertical_style" style="left:0px; top:150px;">
  <a class="a2a_button_facebook"></a>
  <a class="a2a_button_twitter"></a>
  <a class="a2a_button_google_plus"></a>
  <a class="a2a_button_pinterest"></a>
  <a class="a2a_dd" href="http://www.addtoany.com/share_save"></a>
</div>
<script type="text/javascript" src="//static.addtoany.com/menu/page.js"></script>

Addtoany Share Dikey Yüzer Paylaşım Buton Kodlarını Özelleştirme:

1. kit_size_32 : 32 Rakamı paylaşım butonlarının ebadını belirler. Farklı bir ebat kullanmak isterseniz çekinmeden değiştirip kullanın.
2. left : Sol alana dikey hizalama. Sağ alanda kullanmak isterseniz sağ, ( right ) ile değiştirin.
3. top:150px : Üst, Orta, Alt konumlandırma için dikey paylaşım butonlarını aşağı yukarı götüren sayısal rakamdır. 150 px. rakamını değiştirerek butonun konumunu istediğiniz görünüm ile değiştirin.
4. Mevcut paylaşım butonlarına eklemek istediğiniz farklı bir sosyal paylaşım icon’unu varsa yorum yazarak isteyebilirsiniz.
5. Yeni bir paylaşım icon’u eklemek isterseniz aşağıda örnek verilen link altına veya üstüne verilecek olan linki eklemeniz yeterli olacaktır. Örnek bağlantı linki :

<a class=”a2a_button_facebook”></a>

Yukarıda anlatımı yapılan makale ile ilgili yorum yazarak yardım alabilir, ayrıca Addtoany kategorisindeki diğer makalelere de göz atabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap