AddToAny Artı Paylaşım Butonu Nasıl Düzenlenir
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

AddToAny Artı Paylaşım Butonu Nasıl Düzenlenir

0

AddToAny sosyal paylaşım platformu, Blogger gadget eklentisi ile yüklenen diğer sosyal paylaşım düğmelerini kullanmadan, sadece Artı butonunu özelleştirerek 8 ad. paylaşım butonu aynı anda nasıl kullanılır? Blog’unuza eklediğiniz kodlar üzerinde küçük değişikler yaparak, blog ana sayfanız da görülen yazıların altında sadece + (artı-plus) icon’unun görülmesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile blog’unuzun kalabalık görünü sadeleşecek, artı icon’u üzerine maus’u getirdiğinizde 8 ad. paylaşım icon’u görülecek. Ayrıca alt kısımda görebileceğiniz ve size yabancı olmayan diğer artı icon’u ile alternatif sosyal paylaşım butonlarına, hem siz hemde okuyucu kitleniz kolayca ulaşmış olacak.

addtoany Blogger’un varsayılan sosyal paylaşım butonları ile, AddToAny sosyal paylaşım butonlarını iki şekilde kullanma şansına sahipsiniz. Blogger, yerleşim kumanda panelinde Kayıtlar gadget’inin içinde bulunan varsayılan paylaşım butonlarının bulundu kısımdaki işaret tik’ini kaldırdığınızda blog ana sayfanızda sadece AddToAny sosyal paylaşım artı (+) icon’u görülür.

Sosyal Paylaşım Artı İcon’u İçin Yapılacak İşlemler :

1. AddToAny sosyal paylaşım gadget’inizi açın. AddToAny sosyal paylaşım eklentiniz yoksaAddToAny sosyal paylaşım platformu ile ilgili yazımı okuyarak başlayabilirsiniz.

İlgili ⇒ AddToAny Paylaşım Platform Maus Sağ Tıklama Güncellemesi

2. Ayrıca ; AddToAny Paylaşım Platformunda gadget eklerken, içeriği düzenle seçeneğinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

3. Blog’unuzun gadget kodları içinde bulunan sosyal paylaşım buton kodlamalarını aşağıdaki resimde çerçeve içinde gösterildiği şekilde silin ve blog’unuzu kaydedin. Bu işlem sonucu yukarıda verilen ilk resim gibi bir görüntüye sahip olacaksınız. Lütfen sileceğiniz kodlar için resmi inceleyin.

addtoAny-kod-yapisi

4. Yukarıda gördüğünüz resimde silinecek kodlar çerçeve içine alınmıştır. Bu kodları silerken diğer kodların hiyerarşi yapısını bozmayın. Gadget’inizi genişletin ve kodların bulunduğu çerçevenin alt sağ kısmından tutup uzatarak rahat çalışabilirsiniz.

5. Resimde ayrıca artı, (+) buton pix. büyüklüğünü elle ayarlayabilirsiniz. Mevcut buton 32 px. olarak görülmektedir. 32 px. ebadını daha küçük yapmak için 16 px. yazmanız yeterli olacaktır. Buton ölçüleri değiştirildiğinde yazı ana sayfanızdaki görüntü de değişecektir. 

NOT: Açıklamaları daha iyi anlayabilmeniz için resme tıklayın ve büyük izleyin. Açıklamalar hakkında yorum yazarak yardım alabilir, ayrıca Sosyal eklentiler ile ilgili diğer yazılarıda incelemek isteyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap