AddThis Sosyal Paylaşım Web Sitesinde Profil Oluşturma
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

AddThis Sosyal Paylaşım Web Sitesinde Profil Oluşturma

0
AddThis Sosyal Paylaşım Web Sitesine üye girişi yaparak web siteniz için bir veya birden fazla profil oluşturabilirsiniz. Sosyal paylaşım butonu eklemek için, öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ve profil nasıl oluşturulacak sesli anlatım video’u izleyin.

Üye olarak kendinize bir takip id’i oluşturuyorsunuz. Bu id’e bağlantılı olarak sistemin çalışabilmesi ve neyi takip edeceğinizi belirleyen profilinizi oluşturmanız gerekiyor.
Sonucu özetlersek, Üyelik girişi + İd + Profil, Sosyal paylaşım butonu seçimi, Kodların web sitenize eklenmesi ve web sitenizin takibini yapabilme olanaklarından faydalanıyorsunuz.

AddThis web sitesine Üyelik için ilgili adımlar:

1. AddThis web sitesine buradan giriş yapın. Açılan üyelik penceresinde, daha önceden üye iseniz giriş yapabilir veya Google, Facebook, Twitter hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz.

2. Üye olduktan sonra, AddThis sitesi size uygulamaları kullanabilmeniz için;


Profil adı : Örnek, ekleyeceğiniz web sitenizin ismi,

Profil id : Uygulamaları kullanabileceğiniz “App anahtarı diyebilirsiniz” gibi bir numara atanır.

3. Yukarıda anlatılan özelliklere göre birkaç web site ve blog’unuz olabilir. Her biri için profil atamanız faydalı olacaktır.

Birkaç blog ekleyerek profil kaydı nasıl yapılır:

1. AddThis’e giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda Pano (Dashboart) gösterge paneli ismine tıklayın.

2. sol baş ilk menüde daha önceden oluşturulmuş isimleri göreceksiniz.

Profiller : Yukarıda kısaca profillerden bahsettik. Bloglarınızı ekleyebileyip benzersiz iD alacağınız alandır. Farklı bir blog için eklenti alacaksanız alt kısımdaki, Bir profil ekle kısmına tıklayın. Açılan pencerede Profil adı penceresine blog’un başlık ismini yazın. Örnek: Torunuma yeni bir blog açtığım için, onun adına bir profil oluşturuyorum. ve Selin Özgök ismini yazıyorum.

Yukarıdaki makalede, AddThis Sosyal Paylaşım web sitesine üyelik işlemlerinin nereden yapılacağı ve profil bilgi girişi hakkında bilgileri okudunuz. Bir sonraki makalemizde, AddThis web sitesindeki Sosyal Paylaşım buton kodlarını nasıl alacağız ve web sitemize ekleyeceğiniz bu konuları göreceğiz. Takipte kalın.

AddThis Sosyal Paylaşım Web Sitesinde Profil Oluşturma Videosunu izleyin.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap