Addthis Share Kendi Paylaşım İconunu Özelleştir
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Addthis Share Kendi Paylaşım İconunu Özelleştir

0

AddThis Sosyal paylaşım sitesinden aldığınız sabit paylaşım düğmelerini özelleştirerek kendi istediğiniz düğmeleri blog’unuz da kullanabilirsiniz.Yeni ve eski blogger yazarları olarak blog’larımıza Addthis Sosyal paylaşım sitesinden aldığımız hazır paylaşım düğmelerini kullanırız. Sitede verilen hazır kodu gadget’inize eklemek sorunlarınızı çözebilir. Ancak bizlere verilen bu hazır düğmeler haricinde kendi istediğimiz düğmeleri de alarak bloglarımız da kullanabiliriz.

bunu ekle

Bu yazıda AddThis paylaşım düğmelerini nasıl özelleştirip blog’unuza ekleyeceksiniz adım adım inceleyelim. Her zaman olduğu gibi ;
1. AddThis sitesine buradan giriş yapıyoruz.Üye değilseniz kesin üyelik işlemlerini yapılandırın.
2. Hisse Düğmeleri Share kırmızı butona tıklayın.
3. Açılan pencerede, karşınıza paylaşımları özelleştirme yapabileceğiniz sayfa gelecektir.

Bu sayfada iken ;
4. Sol tarafta düğme seçeneklerinden istediğinizi seçin veya düğme üzerinden tutarak sağ tarafa sürükleyin. Sağ taraftaki simgelerden beğenmediğiniz varsa, üzerine basılı tutun ve sol tarafa sürükleyin.
5. Yapacağınız işlemler üst ön zileme penceresinde simge olarak değişerek karşınıza gelecektir. Seçim işlemleriniz bitti ise diğer aşamaya geçelim.

AddThis paylaşım düğmelerinin Blog’a eklenmesi :

NOT: Her ihtimale karşı Blog yedeğini alabilirsiniz.
1. Blogger kumanda paneline buradan giriş yapın.
2. Şablon → HTML’yi düzenle ile şablon kodlarınızı açarak Ctrl+F arama kısa yolu ile aşağıdaki kodu bulun

<div class='post-share-buttons'>

3. Bulduğunuz bu kodun hemen altında resimdeki (</div>) gibi bu etiketin hemen altına AddThis den aldığınız kodu yapıştırın. Eklediğiniz kod resimdeki görüldüğü gibi olmalıdır.addtisin-sablon-kod-konumu

4. AddThis paylaşım seçeneğinize göre blog’unuza eklediğiniz Sosyal paylaşım düğmelerinin son görünümü şu şekilde olacaktır. Resmi inceleyin.

addthis-paylasim

Ayrıca Blogger Özel şablonları özelleştirme ile ilgili konuları blog menü çubuğunda veya kategoriler sekmesinde bulunan Tema tasarım ismine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Sonuç;addthis paylaşım kod-görseli

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap