Acil durumda yardımınıza koşuyor! İşte Samsung Galaxy’nin hayat kurtaran o özelliği

2016’dan beri Samsung Galaxy akıllı telefonlarında bulunan ‘SOS mesajları’ özelliği kendinizi güvende hissetmediğiniz acil durumlarda yardımınıza koşuyor.

2016'dan beri Samsung Galaxy akıllı telefonlarında bulunan 'SOS mesajları' özelliği kendinizi güvende hissetmediğiniz acil durumlarda yardımınıza koşuyor.

2016’dan beri Samsung Galaxy akıllı telefonlarında bulunan ‘SOS mesajları‘ özelliği kendinizi güvende hissetmediğiniz acil durumlarda yardımınıza koşuyor. 

Kendinizi tehlike altında hissettiğiniz acil durumlarda SOS (yardım) mesajı göndererek, durumunuzu belirlediğiniz kişilere iletebilirsiniz.

Telefonunuzdaki bu özellik, listeye kaydettiğiniz dört kişiyi otomatik olarak aramanızı veya mesaj göndermenizi sağlar.

Bu özelliği etkinleştirdikten sonra, kilit düğmenize üç kez tıklayarak bir uyarı mesajı gönderebilirsiniz.

Böylelikle SOS uygulaması, belirlediğiniz kişilere otomatik olarak bir ‘yardım‘ mesajı ve Google haritalarda konumunuzu gösteren bir bağlantı gönderir.

Bununla da kalmayıp, akıllı telefonunuzun hem ön hem de arka kameralarından çekilen fotoğrafları ve beş saniyelik bir ses kaydını, listenizdeki kişilerle paylaşır.

Samsung Galaxy ‘Acil SOS’ mesajlarını şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  • Ayarlar’a gidin
  • Gelişmiş Özellikler seçin
  • ‘SOS mesajları gönder’ kısmına tıklayın
  • Buraya ‘SOS mesajı’ gidecek kişileri ekleyin.
  • Alıcıyı rehberinizden seçebilir veya yeni bir kişi oluşturabilirsiniz.
  • Bu özelliği devre dışı bırakmak için, yukarıdaki adımları izleyin
  • SOS mesajları bölümünden ‘KAPALI’yı tercih edin.

kaynak: https://www.star.com.tr/teknoloji/acil-durumda-yardiminiza-kosuyor-iste-samsung-galaxynin-hayat-kurtaran-o-ozelligi-haber-1618222/

 
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Sesli Sohbetler 2.0: Kanallar, Milyonlarca Dinleyici, Kaydedilen Sohbetler, Yönetici Araçları

Telegram uygulaması sesli sohbet özelliği ile güncellendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan yönetmelik taslağına göre bundan sonra daire büyüklüklerine göre otopark yeri zorunluluğu uygulanacak. 120-180 metrekare arasındaki her daire için en az 1 otopark, 180 metrekare üzeri her daire için 2 adet otopark yeri ayrılması gerekecek. Parselinde otopark yapamayan müteahhit projeye yakın başka alanda bu ihtiyacı karşılayacak.

Otoparkta yeni dönem