ABD’de, Erken Tahliye İçin Birbirlerine Virüs Bulaştırdılar
 1. Anasayfa
 2. Genel

ABD’de, Erken Tahliye İçin Birbirlerine Virüs Bulaştırdılar

0

ABD‘de Mahkumlar Erken Tahliye İçin Birbirlerine Koronavirüs Bulaştırdı (Video)
ABD’nin Los Angeles kentinde, erken tahliye olabilmek için 21 mahkumun birbirine koronavirüs bulaştırdığı açıklandı. Mahkumların ateşlerini yükseltmek için aralarında dolaştırdıkları şişeden sıcak su içmeleri ve sırayla bir yüz maskesini koklamaları, Los Angeles Polis Müdürlüğü‘nün Twitter‘da yayımladığı bir videoda görüntülendi.

Los Angeles’ta, son iki ay içinde yaklaşık 5 bin mahkum erken tahliye edildi. Kentte, 4 Mayıs’tan bu zamana kadar hapishanelerdeki koronavirüs vakalarında yüzde 60’lık bir artış görüldüğü açıklandı. Bu süre zarfında 357 mahkum koronavirüse yakalandı.
Cezaevi Personeli Tehlikeye Atıldı

26 Nisan‘da Pitches Hapishanesi‘nde 50 kişilik bir koğuşta güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerle ilgili olarak konuşan Los Angeles Polis Müdürü Alex Villanueva, “Mahkumlar hastalığa yakalandıktan sonra yargıçların merhametiyle ev hapsine alınmayı umuyorlardı. Böyle bir şey olmayacak” dedi.

Mahkumların normal zamanlarda birbirlerinin eşyalarını kullanmazken şişelerini ve bardaklarını paylaştıklarını söyleyen Villanueva, ayrıca mahkumların hastalığa yakalanabilmek için sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek yakınlaştıklarını söyledi.

Hasta olmak isteyen mahkumların cezaevi personelinin hayatını tehlikeye attığını söyleyen Alex Villanueva, bu mahkumların erken tahliye edilmeyeceklerini söyledi.

Mahkumların birbirlerine koronavirüsü bulaştırdıkları anlara ait görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz:

kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-52629165

 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir