500.000 okuyuculu bir blog yazarından 5 ders
 1. Anasayfa
 2. Blogger

500.000 okuyuculu bir blog yazarından 5 ders

0

Editörün notu: Bugünün konuk yazısı Ryan Robinson, blog yazarı ve podcaster’dan ryrob.com.

Blogunuzun hedef kitlesini büyütmekle ilgileniyor musunuz? Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca 500.000’den fazla okuyucudan oluşan bir kitle oluşturdum ve bugün öğrendiğim en iyi stratejilerden bazılarını paylaşmak istedim.

 • Bazı tekrarlar ve sağlıklı bir yaratıcılık dozu ile, bu ipuçlarından sadece birini uygulamaya koymak, ikiye katlamanıza (hatta üçe katlamanıza) yardımcı olabilir!) okuyucunuz.

Ders 1: İnsan tarafınızı göstermek için videoyu kullanın

Video, ana sayfanızdaki bir tanıtım videosu veya blog yayınlarınızdaki eğitim videoları olsun, yeni ziyaretçilerle anında bağlantı kurmanın harika bir yoludur. 

 
Bu sizi insanlaştırır ve kitlenizle daha derinden bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Okuyucular aslında sesinizi duyabilir, beden dilinizi görebilir ve sizi daha iyi tanıyabilir.


Başlamak için çok fazla süslü ekipmana ihtiyacınız yok. Kendinizi ve blogunuzu hızlı bir şekilde tanıtmak için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz. YouTube’da barındırın, ardından yeni okuyucuları ağırlamak için blogunuzun ana sayfasına veya “Hakkında” sayfasına gömün.

Ders 2: En iyi yayınlarda yer alın

En iyi yayında yer almak, okuyucuları getirmenin harika bir yoludur. Ayrıca güvenilir bir bilgi kaynağı olduğunuzu da gösterir.


Doğrudan zirveye çıkamayabilirsiniz, bu nedenle nişinizdeki daha büyük bloglar için konuk yayınlayarak başlayın. Bugün bulunduğunuz yerden sadece birkaç adım önde olan web sitelerini hedefleyin.

Örneğin, blogunuz hala nispeten yeniyken doğrudan hayalinizdeki yayınlara ulaşmak yerine, konuk yayınlama çabalarınızı aylık on binlerce okuyucunun bulunduğu sitelere odaklayın.

Ders 3: Değerli içerik oluşturma

Bir kitleyi çekmek için okuyucularınız için değerli içeriğe ihtiyacınız vardır. Ve içeriğinizin sadece eğitici değil, aynı zamanda ilgi çekici olması da önemlidir.

İçerik oluşturmaya odaklanıyorum…

 • Kapsamlı: Rakiplerinizden daha derinlemesine ilerlemek, sadık okuyucular kazanmanıza ve insanları içeriğinizi paylaşmaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.
 • Kolay okuma: Amaç için kısa paragraflar, başlıklar ve listeler böylece okuyucular daha kalıp yapan sayfa.
 • İyi yapılandırılmış: Net bir gönderi yapısı, okuyucuları hiç kaybolmadan veya kafası karışmadan taşır. Artı, yapılanma yazılarınızın ilk yardım oluşturmak içerik sürekli.

Ders 4: Harika bir giriş yapın (kanca)

İnternette bir izlenim bırakmak için uzun süreniz yok – en fazla birkaç saniye. Elbette, başlıklar önemlidir, ancak giriş de çok önemlidir.

Gönderinize başlamanın harika bir yolu bir soru veya söz vermektir. Bu, okuyucuya problemlerini anladığınızı ve çözmelerine yardımcı olacağınızı hemen gösterir.

Al, örneğin, REHBERİM hakkında nasıl bir blog adı. “Bir Bloga Nasıl İsim Verilir (Akıllı Yol): İlham Almak için 40 Dahi Blog Adı Fikri (ve Örnekleri) ” başlığıyla başlar.”İşte girişin devraldığı yer:

“Okuyuculara kim olduğunuzu, blog yazdığınız konuları ve daha fazlasını anlatan bir blogu nasıl adlandıracağınızı öğrenmenin hem sanatı hem de bilimi var. Peki, blogunuza ne ad vereceksiniz? Bu nihai kılavuza dalalım, sonra kararınıza ilham vermek için bazı blog adı fikirlerine ve örneklerine bakalım.”

Bu giriş bölümünde, okuyucuların kim olduklarını açıklayan ve izleyicilerine yararlı bağlam sağlayan bir blog adının nasıl seçileceğini öğreneceklerine dair sözle başlıyorum. Sonra, bu zorluğun üstesinden nasıl birlikte çalışacağımızı paylaşmadan önce soruyu yeniden ifade ediyorum.

Ders 5: Çevrimiçi forumlarda derinlemesine cevaplar yazın

Ayrıca okuyucularımı büyütmek için çevrimiçi forumlarda bir varlık oluşturdum. Quora‘ya cevaplar yazacağım, growthhacker’larla ilgili tartışmalara katılacağımve Producthunt’ta Soru-Cevap’a katılacağım.

Nişimle alakalı sorular bulmak ve derinlemesine yanıtlar yazmak için zaman harcıyorum. Fırsat kendini gösterirse, cevabımdaki makalelerimden birine bir bağlantı ekleyeceğim. Bu, bir gecede tonlarca trafik çekmez, ancak zamanla artar.

Sonuçta, kitlenizi oluşturmak zaman alır. Şu anda aylık yalnızca 100 okuyucunuz olabilir, ancak bu ipuçlarıyla kitlenizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Aslında, seneye bu zamanlar, iyi okuyucuların yüzbinlerce sahip olmak için yolda olabilir.

Kaynak:https://blog.google/google-for-creators/5-lessons-blogger-500000-readers/?utm_source=adnanguneycom.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir