1. Anasayfa
 2. Genel

Telegram’a Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi

Telegram’a Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi
0

Telegram’dan WhatsApp Kullanıcılarını Kıskandıracak Özellik: Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Geldi

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, WhatsApp kullanıcılarını kıskandırabilecek özellikleri içeren yeni güncellemesini kullanıma sundu. Telegram 8.4 güncellemesiyle artık mesajlara emoji ile tepki vermek mümkün olacak.

WhatsApp ile birlikte dünyanın en popüler mesajlaşma platformları arasında yer alan Telegram, her yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına daha iyi bir mesajlaşma deneyimi sunmaya çalışıyor. İlk olarak 2013’te kullanıma sunulan ve Rus programcı Pavel Durov tarafından yaratılan platform, geçtiğimiz aylarda görüntülü görüşmelerin ve canlı yayınların kayıt altına alınacağı bir özelliğini duyurmuştu.

Şimdi de Telegram’dan WhatsApp kullanıcılarını kıskandıracak bir güncelleme geldi. Yapılan açıklamalara göre 550 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulamaya Telegram 8.4 güncellemesi ile birlikte uzun zamandır beklenen birçok yeni özellik ekleniyor.

Mesajlara ‘emoji’ ile tepki verilebilecek

Gelen haberlere göre kullanıma sunulan Telegram 8.4 güncellemesiyle birlikte kullanıcılar, artık mesajlara ‘emoji’ ile tepki verebilecek. Daha önce iMessage, Discord ve Slack gibi mesajlaşma platformlarında karşılaştığımız bu özellik, Telegram kullanıcılarının altı farklı emoji ile mesajlara tepki vermesine olanak sağlayacak. Ayrıca bu emojilerin, iOS’ta özelleştirilebileceği; ancak bunun şu an için Android’te mümkün olmadığı belirtildi. Mesajlara iki kez tıklanılarak kullanılabilecek olan emojilerin ‘Ayarlar’ kısmındaki ‘Çıkartmalar ve İfadeler’ bölümünde bulunan ‘Hızlı Tepki’den değiştirilebileceği de açıklamalar arasında yer aldı.  

Bunun yanı sıra Telegram, mesajlaşma deneyimini daha da iyileştirmek için ‘animasyonlu emoji’lerin geliştirilerek çok daha büyük ve ilgi çekici hâle getirildiğini aktardı. Ayrıca, gönderilen mesajların gizlenmesi için bir ‘Spoiler’ uyarısı da kullanıma sunuldu. Bunun sayesinde kullanıcılar, gönderilen metnin gizlenmesini sağlayabilecek; gizlenen metinler de mesaja tıklanıldığında açılabilecek. Mesajları direkt olarak uygulama üzerinden farklı bir dile çevirebilecek bir özelliğin de platforma eklendiği yapılan açıklamalarda belirtildi.

 
WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma platformu unvanını korumaya devam ediyor. Ancak Telegram’ın, uygulamasını gittikçe iyileştirerek bu konuda önemli hamleler yaptığını ve diğer mesajlaşma platformlarının önüne geçmede büyük adımlar attığını söylememiz yanlış olmaz.
Kaynak:https://9to5google.com/2021/12/30/telegram-adds-message-reactions-bigger-emoji-animations-and-more-in-latest-update/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.