Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri 13-16 Temmuz’da ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz’da ödeneceğini bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz'da ödeneceğini bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz‘da ödeneceğini bildirdi.

Ankara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz‘da ödeneceğini bildiren Bilgin, emekli ve hak sahiplerinin ikramiyeleri ile zamlı emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13 ve 14 Temmuz‘da; Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz‘da hesaplara yatırılacağını belirtti.

Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların ise temmuz ayı farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 15 Temmuz‘da birlikte ödeneceğini belirten Bilgin, “Ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunan, üreten ve alın teri döken her bir emeklinin bayram ikramiyesinin hayırlı olmasını diliyorum. Emeklilerimizin ve ailelerinin bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SSK kapsamında aylık alanların zamlı 2021-Temmuz dönemi aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri ödeme günleri ise şöyle:

“17, 18, 19, 20, 21 Temmuz olanların 13 Temmuz; 22, 23, 24, 25, 26 Temmuz olanların 14 Temmuz.”

 
Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/emeklilerin-kurban-bayrami-ikramiyeleri-13-16-temmuzda-odenecek/2296534.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Hayvanları Koruma Kanunu'nun bazı maddeleri, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi. Bu maddelerle hayvanları tanımlayan "süs" ibaresi kaldırıldı. Ayrıca hayvan sahibine kayıt yaptırma şartı getirildi. Yerel yönetimler, artık daha fazla hayvan bakımevi kuracak. Haciz durumu da tarih oldu.

Hayvanları Koruma Kanunu’nun Bazı Maddeleri Kabul Edildi

Sir Arthur Conan Doyle'un bir öğretmenden esinlenerek yarattığı Sherlock Holmes karakteri, dünya çapında bilinen ve severek okunan ve izlenen bir karakter. Çözdüğü karmaşık olaylar ve olağanüstü zekasıyla izleyiciyi kendine hayran bırakan Sherlock Holmes'ü konu alan en iyi filmleri sizler için listeledik.

75’ten Fazla Oyuncunun Canlandırdığı Ünlü Dedektif Sherlock Holmes’u Anlatan En İyi 9 Yapım