4 Penise ve 414 Bacağa Sahip Ürkütücü Bir Böcek Keşfedildi!
  1. Ana Sayfa

4 Penise ve 414 Bacağa Sahip Ürkütücü Bir Böcek Keşfedildi!

0

Mağara biyologları tarafından yeni bir böcek türü keşfedildi. Birçok şaşırtıcı özelliğe sahip olan böcek, ilk defa Silikon Vadisi’nin yakınlarında görüldü.

Kaliforniyalı araştırmacılar yeni bir böcek türü keşfetti. Bu ürkütücü yeni tür 200 zehir başlıklığına, 4 penise ve 414 bacağa sahip.

İsmi “illacme tobini” olarak konulan bu canlı bir tür “milliped”; yani “bin ayaklılar” adlı bir böcek ailesine mensup. Sierra Nevada dağlarında Sequoia Ulusal Parkında, mermer bir mağaranın içinde yaşarken ele geçirilen “illacme tobini” şaşırtıcı özellikleri ile dikkat çekti.

Millipedlerin aslında 1000 adet ayağı yok. En çok ayaklı milliped olan “illacme plenipes” bile 750 ayağa sahip. Illacme Pleniples, 1928’de ABD’de Silikon Vadisi yakınlarında bulunmuştu. Virginia Teknoloji Üniversitesi’nden milliped uzmanı Paul Marek, “250 kilometre ötede, bir mağarada böyle bir canlının akrabasının bulunabileceğini hiç aklıma getirmemiştim” ifadesini kullandı.

Illacme tobini, diğer çok bacaklı kuzeni gibi ipek üretebiliyor. Bacaklarından dördünü de penise dönüştürebiliyor. Üzerindeki başlıklar zehir salgılıyor, ki bu da onu yemeye gelen yırtıcıları kaçırıyor.

Mağara biyologu olan Dr. Jean Krejca tarafından bulunan bu korkunç böcekle ilgili araştırmalar henüz bitmiş değil. Krejca daha önce, yeni; örümcek, sahte örümceksiler ve sinek türleri bulmuştu.

ZooKeys’de yayınlanan bir habere göre bu tür canlılar yalnızca mağarada yaşayabiliyor. Bu nedenle ortamlarından ayırarak nasıl canlı tutacağımızı bulana dek, yeni bir tür böceği daha ele geçirip incelemek zor olacak gibi görünüyor.

Kaynak:https://www.rt.com/viral/363945-millipede-penises-poison-species/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap