3. Doz COVID-19 Aşı Randevusu Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. Genel

3. Doz COVID-19 Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamadan sonra iki doz aşı olmuş sağlık çalışanları ve 50 yaş üstü vatandaşlar, bugünden itibaren üçüncü doz aşı için randevu oluşturabilecekler. Randevuların açılmasıyla birlikte biz de sizler için 3. doz COVID-19 aşı randevusu nasıl alınır adım adım anlattık.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Haziran‘da gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında iki doz aşı olmuş sağlık çalışanlarının ve 50 yaş üstü vatandaşların üçüncü doz aşı için randevu alabileceklerini açıkladı.

Sağlık Bakanı’nın açıklamasından sonra bakanlığın kriterlerini karşılayan insanlar, e-Nabız, MHRS ve Alo 182 üzerinden yeni aşı randevusu oluşturabilecekler. Üçüncü doz COVID-19 aşısı almak isteyenler, aşağıda verdiğimiz adımları takip ederek kolayca randevu oluşturabilirler.

MHRS üzerinden 3. Doz COVID-19 aşısı randevusu nasıl


Adım 1#: Buraya tıklayarak MHRS’nin internet sayfasına gidin.
Adım 2#: TC kimlik numarası ve e-Devlet şifrenizle Merkezi Hekim Randevu Sistemine giriş yapın.
Adım 3#: Ana sayfada yer alan Randevu Al seçeneğine ve ardından Aşı Randevusu Al seçeneğine tıklayın.
Adım 4#: Karşınıza çıkan ekranda aşıyı olmak istediğiniz yeri seçin. (Aile hekimliği veya hastaneler)

MHRS yerine e-Nabız üzerinden aşı randevusu almak isterseniz, iki uygulama da aynı altyapıyı kullandığı için yukarıdaki adımların aynısını takip edebilirsiniz. Bakanlığın belirlediği kriterleri karşılamıyorsanız üçüncü doz aşı randevusu almak istediğiniz zaman karşınıza “COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Yeni öncelikli gruplar eklendikçe durumunuz yeniden değerlendirilecektir.” uyarısı çıkacaktır.

SMS ve Alo 182 ile aşı randevusu nasıl alınır?

Üçüncü doz COVID-19 aşısı almak isteyenler, randevuyu SMS ya da Alo 182 aracılığıyla oluşturabiliyorlar. SMS atmayı tercih ederseniz ASI yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı girdikten sonra kimlik seri numaranızı tuşlayıp bilgileri 2023‘e gönderebilirler. Alo 182‘yi aradığınızda ise sizinle iletişime geçecek yetkililer adım adım aşı randevusu oluşturmada yardımcı oluyorlar.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/galeri-asi-randevusu-nasil-alinir-e-devlet-mhrs-e-nabiz-asi-randevusu-alma-ekrani-asi-siram-geldi-mi-41837158/2.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir