14 Yaşındaki Kızın Dondurulması Süreci
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

14 Yaşındaki Kızın Dondurulması Süreci

+ - 0

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki genç kız,nadir görülen bir  kanser türüne yakalandı ve tedavisi olmadığı için ölmek yerine dondurulmayı tercih etti. Dondurulup kanser tedavisi bulunduktan sonra uyanabilmeyi ve iyileşmeyi ümit ediyor.

Genç kızın yaptığı açıklamada ölmek istemediğini, toprak altına girmektense donmayı tercih ettiğini, böylece gelecekte kanser tedavisi bulunduğunda uyandırılıp iyileşeceğini ve uzun süre yaşamak istediğini belirtti. Kızın bu talebi mahkeme tarafından kabul edildi. Vücuduna bir kimyasal enjekte edildi ve -196 derecede donduruldu. Ancak kanser tedavisi bulunduğunda, bilim dünyası kızın kalbinin tekrar çalışıp çalışmayacağı konusunda kesin bir cevap veremiyor.

Dondurulma süreci şu işlemlerden başlıyor;

  • Kalp durduktan sonraki 2-15 dakika süresinde prosedür başlatılıyor. Vücut buz içine yatırılıyor ve kimyasallar enjekte ediliyor.
  • Beden 0 dereceye soğutulup kan tamamen boşaltılıyor. Damarlara organları korumak için özel solusyon dolduruluyor.
  • Organlar için de özel bir kimyasal enjekte edildikten sonra beden -130 dereceye soğutuluyor.
  • Dondurulan vücut, önce bir konteynera sonra da içi -196 derecede olan nitrojen dolu bir metal tanka konuluyor.
  • Hasta kişi burada yıllarca hastalığına bir tedavi bulunmasını bekliyor. O gün uyanıp uyanmayacağı ise bilim dünyası için bile soru işareti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap