1. Ana Sayfa
  2. Genel

1273 – Unknown Collation Veri Tabanı Hatası Çözüm

1273 – Unknown Collation Veri Tabanı Hatası Çözüm
+ - 0

Arkadaşlar 1273 hatasını genelde sunucu değiştirme aşamasında veritabanımızı başka bir sunucuya atarken yaşayabiliyoruz. Bunun başlıca sebebi kullanmış olduğumuz hosting yada sunucu seçeceklerinde veri tabanımızın utf8_general_ci  değilde başka bir dilde  tablolarının oluşturulmuş olması ve birbirine uyum göstermemesidir. Şimdi kısaca sizlere bu biçimde tabloları eşleştirip sorunumuzu kısaca çözmeyi göstereceğim öncelikle aşağıdaki butona tıklayarak sizler için yapılandırmış olduğumuz tamir dosyasını indirip zipten çıkararak ftp üzerinden ana dizine atınız.

[mks_button size=”large” title=”Download” style=”squared” url=”http://www.networkdizayn.com/wp-content/uploads/2015/11/tamir.zip” target=”_blank” bg_color=”#dd3333″ txt_color=”#000000″ icon=”” icon_type=””]

rapidsql

Ftp dizininde dosyanın içini açınız ve dosya içerisine tamir etmek istediğiniz veri tabanının adı kullanıcı adı ve şifre gibi özellikleri yazınız. Daha sonra ana dizinde olan bu dosyayı açmamız gerekecek açmak için tarayıcınıza  şu şekilde giriş yapalım (www. site ismi .com/tamir.php)  evet arkadaşlar düzgün bir biçimde anlatılanları yaptıktan sonra işlem başarılı yazısını göreceksiniz ve bu işlenen veritabanı utf8_general_ci şablonuna uygun hale gelmiş olacaktır. Hemen dışarı aktar diyerek yeni sunucudaki veri tabanının içerisine aktarabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap