1. Ana Sayfa
  2. Genel

101 Yaşında Bir Adam Koronavirüsü Yenmeyi Başardı

101 Yaşında Bir Adam Koronavirüsü Yenmeyi Başardı
+ - 0
İtalya’nın Rimini şehrinde yaşayan 101 yaşındaki bir adam koronavirüsü yenmeyi başardı. İspanyol gribi salgını ve İkinci Dünya Savaşı gibi felaketleri atlatmayı başaran adam koronavirüsünü de yenerek insanlık tarihine geçti.


Koronavirüsün özellikle yaşlıları tehdit ettiği söyleniyor. Ancak gelen haberler yaşlıların da koronavirüsten kurtulabildiğini gösteriyor. Bay P olarak isimlendirilen 101 yaşındaki bir İtalyan, koronavirüse yakalandıktan sonra iyileşti.

Bay P, 1919 yılında İspanyol gribi İtalya’yı etkisi altına aldığında doğdu. İtalya’da 600.000 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan İspanyol gribi salgınından zarar görmeden kurtulan adam, İkinci Dünya Savaşı’na da tanıklık etti.

Büyük felaketlerden sıyrılarak 101 yaşına gelen Bay P, geçtiğimiz hafta koronavirüs şüphesi ile Rimini’deki Infirmi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaşlı adam, yapılan koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra tedavi altına alındı. Geçtiğimiz haftadan beri tedavi altında olan adam, çarşamba günü koronavirüsü yenerek hastaneden taburcu oldu.

Dünyanın dört bir tarafından Bay P gibi yaşlı insanların koronavirüsten kurtulduğu haberleri gelmeye devam ediyor. Bilim insanları, yaşlıların en yüksek risk grubunu oluşturduğunu ısrarla hatırlattığı bu kriz günlerinde bu gibi haberler moral verici oluyor.😊😊

kaynak: https://futurism.com/neoscope/101-year-old-man-survives-coronavirus

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap