10 Yıl İçinde Toplantılara Işınlanarak Gidilecek

Mark Zuckerberg: 10 Yıl İçinde Toplantılara Işınlanarak Gideceksiniz

Mark Zuckerberg: 10 Yıl İçinde Toplantılara Işınlanarak Gideceksiniz

Mark Zuckerberg: 10 Yıl İçinde Toplantılara Işınlanarak Gideceksiniz

Işınlanma hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, “10 sene içinde toplantılara ışınlanarak gideceksiniz” dedi.

The Information ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu kez de bilim kurgu filmlerinin en önemli materyallerinden ışınlanma hakkında konuştu. Geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ifade eden Zuckerberg, bu nedenle artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı bir girişim olduğunu ifade etti.

Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” diyen Zuckerberg, sanal dünya ile gerçek dünya karşılaştırmasını “Bitleri hareket ettirmek atomu hareket ettirmekten çok daha kolay” şeklinde yapıyor ve açıklamalarına şu şekilde devam ediyor:

Işınlanma, karbon emisyonunun da azaltılmasını sağlayacak

“Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum.”

Işınlanmanın yalnızca insanlık için değil, gezegenimiz için de daha iyi olacağını ifade eden Zuckerberg, ışınlanma ile karbon emisyonunun ciddi şekilde azaltılabileceğini ifade ediyor. Zuckerberg, ışınlanmanın günlük hayata indirgeneceği tarih ile ilgili ise cesur açıklamalarda bulundu ve “10 sene içinde toplantılara ‘ışınlanarak’ gideceksiniz” ifadelerini kullandı.

Sanal gerçekliğin gelişmesi için büyük bir pazar haline gelmesi gerekiyor

Işınlanmanın gerçekleşebilmesi için sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini, bu yatırımın geliştiricileri cezbetmesi için ise 10 milyon aktif kullanıcıya sahip büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğini belirten Zuckerberg, konuyla ilgili olarak sözlerini şu şekilde tamamladı:

Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum.

kaynak: https://www.ntv.com.tr/teknoloji/facebook-ceosu-zuckerberg-isinlanma-icin-tarih-verdi,EKKc5ck5FkWEvWTooB0HXg

 
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Fiat, Hibrit Motor Seçeneği Bulunan Yeni Panda'yı Türkiye'de Satışa Sundu

2021 Model Fiat Panda Türkiye’de: İşte Fiyat ve Özellikleri

Evinizde bir bilgisayarı paylaşan birçok aileden biriyseniz veya bilgisayarlarını hem iş hem de kişisel tarama için kullanan biriyseniz, bu hikayeler tanıdık olabilir:

Chrome’da kendiniz için bir alan oluşturun